Falco ''Fanoušek''

,,Láska k tomu pravému psovi může přesahovat samotný život." Stanley Coren

    

 

    Narozený: 10.7.2008

    Plemeno: golden retriever (bez PP)

    Složené zkoušky: ZZO, RH-E, OB-Z

    

    Roky přemlouvání rodičů, že bez psa opravdu nemůžu žít, se zúročily v roce 2008, kdy jsem si konečně mohla domů přivézt osmitýdenní miminko zlatého retrívra. Tenkrát jsem neřešila ani papíry ani povahy rodičů, nejdůležitější pro mě bylo, že jsem si domů vezla vysněný uzlíček zlatých chlupů, který ke mně přiběhl jako první ze všech jeho sourozenců a zůstal u mě nejdéle. Byla to láska na první pohled :-). Přála jsem si zlatého retrívra, který bude opravdu zlatý, ne bílý ani krémový a přála jsem si psa, který nepřivítá i zloděje :-). Falco miluje svou rodinu z celého srdce jako typický zlatý retrívr, ale brání ji jako rotvajler:-).

    Díky Bohu se absence PP neprojevila ve zdraví a doufám, že se tak nestane ani do budoucna. Dnes už jsem si spoustu věcí uvědomila a mnohokrát si nadávala, že jsem podpořila bezpapírový ''chov'', ale přesto nikdy nebudu litovat, že tento pan pes vstoupil do mého života.

 

    Fanoušek se narodil 10.7.2008. Domů jsme si ho přivezli na podzim a předsevzetí mých rodičů, že pes do domu nevkročí, vzalo za své hned první den. Nejdřív mohl být jen v koupelně, ale prkno ve dveřích překonal poprve asi za 5 minut, a pak už pro něj nepředstavovalo žádný problém. Mohl tedy do koupelny a do kuchyně. Tímhle tempem to pokračovalo dál a do večera běhal po celém domě :-))). Jediné na čem rodiče opravdu trvali bylo, že musí spát v kotelně, proto jsme se nevyspali téměř týden než si zvykl. O několik týdnů později však svým retrívřím pohledem překonal i tento zákaz.

    Po absolvování třetího očkování bylo rozhodnuto, že se prcek stěhuje na zahradu. Jeho pobyt venku však trval jen do té doby, než se naučil ''klepat'' na prosklené dveře z terasy. Za několik dnů si obmotal kolem tlapky každého člena naší rodiny a pro mé rodiče se stal třetím dítětem :-)))

    Když byly Falcovi asi čtyři měsíce, tak mi kamarádka doporučila zkusit cvičák, že by nás to oba mohlo bavit. A měla pravdu. Od té doby jsme téměř každou volnou chvíli trávili v ZKO Vikýřovice. Hned první výcvikový den se Fanoušek snažil dát všem najevo, že on je tam pán a z té doby si odnesl přezdívku ''Lord Fajman''. :-) Setkal se zde se psy všech možných plemen a měli jsme tedy perfektní socializaci. Dodnes se díky tomu snese s každým ''normálním'' psem a fenečky zbožňuje úplně všechny :))).

    Učili jsme se jeden od druhého, jak ve výcviku tak v běžném životě. Dnes bych spoustu věcí řešila jinak, ale první pes hold vždycky odnese naše začátečnické chyby. Tak jako spoustě jiných začínajících pejskařů mi byly vtloukány mýty o psí dominanci a až postupem času jsem dospěla k tomu, že pes je v první řadě parťák a není třeba mu nic dokazovat. Jsem Falcovi moc vděčná za tuhle školu života, za to že trpělivě snášel všechny mé chyby a hlavně za to, že je...  ,,Jenom ti, kdož neměli nikdy psa, nemohou pochopit, oč by byl život bez psů chudší.''