Suchá Loz - cvičení se Zbk Jmk

25.05.2012 18:20

    Máme za sebou parádní víkend plný překvapení, který však neskončil zrovna slavně...

    Na cvičení v Suché Lozi jsme do poslední chvíle neměli jet, jenže když se u nás stavili ''Svoboďáci'' (kolegové záchranáři), a popisovali nám o co všechno přijdeme, tak jsme změnili názor, naházeli věci a kluky do auta a vyrazili jsme. 

    Hned začátek cesty byl zajímavý. Moris stihnul dvakrát pozvracet sebe, Falca a celý kufr Ondrova milovaného Bavoráčka. :D Po zastávce na benzínce, a vyčištění smečky i kufru, jsme o něco méně nadšení pokračovali. Naštěstí zbytek cesty proběhl bez problémů a my jsme k překvapení (a určitě i radosti))) všech dorazili na cvičení... Rychle jsme se zabydleli a vyrazili s klukama ''štěkat'' do lesa.

    Po tréninku jsme se vrhli na stahování dřeva na oheň. Morisek se rozhodl, že Mirek má moc lehký náklad, tak se mu pro jistotu pověsil na nejdelší větev a jako správný rotík nepustil, ani přes Mirův hlasitý nesouhlas. I přes Moriskovu pomoc, se nám nakonec podařilo dřevo nanosit a táborák jsme si parádně užili (ostatně jako vždy :))). Viz foto... :D

    Další den jsme kupodivu vstali včas a vyrazili na školení o používání GPS k hasičům do Zlína. Měli s námi svatou trpělivost :)). Po výborném obědě v Nivnici a návratu do kempu jsme byli zralí do postele. Chtěli jsme jít jen vykoupat psy do rybníka, ale v tu chvíli se vše pokazilo... Morisek si při aportování míčku rozřízl nohu, bohužel včetně šlachy. Protože byla rána opravdu hluboká a nechtělo se nám Morise svěřovat cizímu veterináři, tak jsme zase rychle vše sbalili a vyrazili domů do naší osvědčené ordinace. Paní doktorka šlachu i ránu (za naší odborné asistence :))) krásně sešila a Morisák dostal na měsíc dlahu a klidový režim.. Snad se rychle zahojí.

    V každém případě i přes to, že náš odjezd byl ještě více nečekaný než příjezd, byla Suchá Loz opět skvělá. Děkujeme všem zúčastněným!!