Naše smečka

 

    Naši napůl lidskou a z druhé poloviny psí smečku tvoří: můj partner Ondřej Kollár, (já) Martina Fajmanová, plus naši psi zlatý retrívr Falco a rotvajler Morris.    
    S kynologií jsme já i Ondra začali v roce 2008 na cvičáku ZKO Šumperk-Vikýřovice, kde jsme se i seznámili. Ondra s fenkou bandoga a já se zlatým retrívrem jsme se pokoušeli o klasickou sportovní kynologii dle NZŘ. Ukázalo se však, že tento sport není pro naše psy ''tím pravým'', a proto jsme postupně zkoušeli další sporty - od agility, obedience, přes některé cviky dogdancingu, až jsme konečně dospěli k záchranářské kynologii. Díky našemu společnému známému Pepovi Bartošovi, jsme natrefili na Záchrannou brigádu kynologů Jihomoravského kraje a hned po prvním cvičení bylo rozhodnuto:-).
    V současné době jsme oba členy této brigády. S Falcem jsme na Letním výcvikovém táboře 2011 složili naši první záchranářskou zkoušku - RH-E, u které doufám nekončíme :-). 
    V létě 2011 jsme se také s Ondrou přestěhovali natrvalo do Brna, kde jsme blíže jak záchranářům, tak i jiným výborným kynologům. Bett s námi byla ve městě měsíc a bylo to pro ni natolik stresující, že se vrátila na venkov k Ondrové rodině, kde je jí nejlépe. Protože chtěl Ondra v kynologii pokračovat a zaměřit se i na sportovku, začali jsme přemýšlet, že mu pořídíme nového psího parťáka. Po dlouhém rozhodování a hodnocení pro a proti různých plemen jsme se rozhodli pro rotvajlera. Pak už zbývalo jen vybrat tu správnou chovatelskou stanici a počkat až se štěňátka narodí. Ta chvíle nastala v říjnu 2011 a v prosinci nám do smečky přibyl '' malý rotvíček'' s modrou šňůrkou na krku a jménem Jack Morris Black Touch.
    Do budoucna se s Moriskem plánujeme věnovat hlavně sportovní kynologii, ale v každém případě vyzkoušíme i záchranařinu. Fanoušek zůstane u své milované záchranářské kynologie a když nám zbyde čas, tak se vrhneme i na obedienci a jiné sporty.